Forum creativ, hobby
Bine ati venit pe forum. Pentru a scrie pe forum si a face parte din echipa Beatricedesign trebuie sa va inregistrati. Va asteptam in clubul nostru. ;)

Forum creativ, hobby

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  Chat  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Stop 5 minutes
Anunturi

Open
Goana dupa cadouri
Deschis!
Plicul calator
Teme saptamanale ;)
Active
Inchis ;)
Fraza saptamanii
Noiembrie 2017
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Tutoriale free, invata si tu

Suport de prezentare pentru bijuterii
Fa-ti singura cutii pentru bijuterii

Planeta extraterestrilor. Tutoriale neobisnuit de utile
Cadou pentru bebelusi
Suport de baie din organza

Magazine accesorii, parteneriat
Margeluta

Simoshop

Pasiune

Free Page Rank Tool

Arte plastice
MyFreeCopyright.com Registered & Protected
Adauga cod
Copy and paste this on your web.
Online acum

counter

Distribuiţi | 

retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
BohemianSin
Ametyst
Ametyst

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: eugenia

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Noi 29, 2009 1:54 pm

ahhh, da si eu la fel!Sunt stresata din orice si la cea mai mica pb, si stiu ca nu e deloc sanatos, insa nu am ce-i face!In facultate colegii radeau de mine la examene, cu toate ca stiam bine eram stresata mereu!si mai ales de cand muncesc....poate din perfectionism ne stresam asa mult, vrem sa iasa cat mai bine, cel putin asa sunt eu!
Sus In jos
http://bohemiansin.blogspot.com/
innana
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real:

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Noi 29, 2009 1:55 pm

si eu ma stresez foarte mult in sesiune si mananc mult atunci, mi se face o pofta de mancare....
ma gandesc cu groaza ca in ianuarie am sesiune
Sus In jos
BohemianSin
Ametyst
Ametyst

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: eugenia

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Noi 29, 2009 1:58 pm

o ţuica mica inainte de examen si gata problema :)))) glumesc!!!!oricum la mine stiam ca noaptea dinaintea examenului nu inchid un ochi!Si faza e ca materia se sedimenteaza cand dormi....da de unde, vraiste era!sunt niste vitamine cu extract de valeriana, eurovita antistress, la mine mergeau, eram ceva mai relaxata si nu mi se parea ca dau pofta de mancare!
Sus In jos
http://bohemiansin.blogspot.com/
innana
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Noi 29, 2009 2:02 pm

eu dorm nu am probleme :))) doar ca ma stresez si mananc. nu pot invatat daca nu rontai ceva, nu ma pot concentra de fapt
Sus In jos
pisikdinkiwi
Ametyst
Ametyst

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Roxana-Iulia

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Joi Dec 03, 2009 2:18 pm

am vazut azi pe Paprika o mini emisiune cu o planta numita roinita , cica e bun ceaiul pentru combaterea stersului , ia sa incercati dinti poate va ajuta :)
Sus In jos
http://taraba-cu-cercei.blogspot.com
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Veronica

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 12:04 pm

Dragele mele,eu ,pana la 40 de ani nu mi-am facut probleme de acest gen,dar mai apoi a devenit ceva la ordinea zilei.Ma gandesc ce se va intampla cu voi ,daca de de la aceasta varsta trebuie sa va preocupe asta...??? intreaba Sunteti precum copiii mei,de aceea nu pot sta indiferenta la problemele voastre...Cu siguranta orice metoda da rezultate,daca ai motivatie puternica si ai o vointa de fier.Eu mi-am pus povestea pe un blog ,tocmai pentru ca exista multi oameni care cauta solutii pentru problemele lor...Poate exemplul meu inseamna solutia pentru cineva... lol! Merita incercat ! prezinta

Blogul meu... http://wellness-staredebine-stildeviata.blogspot.com/
Sus In jos
http://vero-margelutelemele.blogspot.com/
irris
Safir
Safir

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Irina

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 12:34 pm

Vero,ti am citit posturile de pe blog...e incredibila schimbarea!!Si asa este,suntem multe care ne confruntam cu probleme de greutate dar mai este si o alta chestie...pe vremea cand erai d varsta noastra modelele demne de urmat nu aveau 50 kg...nu vedeai in reviste numai slabaturi cum e acum de ti vine sa regreti ziua in care te ai nascut!
E interesant programul,deocamdata nu am nevoie,acum am cam vreo 5 kg in plus fata de cat as vrea eu,(ultimele 3 le am pus d ecand nu mai fumez) dar suna foarte foarte bine si pare foarte usor!
Sus In jos
http://www.greenirris.shopmania.biz
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 1:00 pm

Irina la varsta ta aveam 60de kg la 1.66 m inaltime,si nascusem doi copii,pe cel mare la 22 de ani ,pe cel mic la 25 de ani.Cand m-am casatorit,la 21 de ani aveam 48 de kg,eram exagerat de slaba...La 60 de kg.m-am mentinut pana aproape de varsta de 40 de ani,fara efort,si fara sala...Apoi ,cand organismul a inceput sa sufere transformari hormonale am inceput sa caut diete,dar kg s-au tot acumulat...Vedetele erau slabute si atunci,dar nu erau asa de multi oameni grasi si bolnavi ca astazi,si asta incepand la varste tot mai mici,nu mai spun de copiii...E clar ca alimentatia ,diversificarea,conservantii,rafturile pline ale magazinelor cu etichete cat mai atractive,cu produse care ne rasfata papilele gustative,si pline de calorii,au dus la acest rezultat,aproape generalizat...acumularea de kilograme si lupta permanenta cu bolile rezultate din aceasta...Felicitari ca ai reusit sa lasi fumatul ! Este extraordinar ca ai facut asta ! Vei da jos si kg,daca vei avea aceeasi vointa ! pupatura
Sus In jos
irris
Safir
Safir

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 1:14 pm

Acum am 71 kg la 1.77 inaltime,asta vara aveam 69 kg,oricum am fost si mai grasuta in anul in care m am maritat,si acum imi pare rau ca n am facut ceva atunci si am facut dupa!
Ai si tu dreptate ca acum sunt mult mai multe tentatii ingrasatoare...si noi cadem in capcana:helpsmile:
Multumesc pentru incurajari...dar scriu ca sa ma certati...ca am mai calcat stranb la cate o petrecece...ma refer la fumat rusinat
Sus In jos
teea
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Andreea

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 1:30 pm

ceeeeeeeeee?
nu mai fuma la petreceri! nu e bine!
eu cand m-am lasat de fumat asta a fost cel mai greu!....sa nu fumez la petreceri sau cand ieseam in oras cu prietenii...mai ales ca toti din gasca fumau si fumeaza inca, iar cand stateam toti la taclale "mergea" o tigara.
al meu sot nu s-a lasat, el inca fumeaza...acasa.
initial imi era foarte greu dupa ce mancam impreuna, el isi aprindea o tigara si asa as fi fumat si eu una....dar daca ii ziceam ca sa-mi dea si mie un fum pleca din camera in care eram cu tot cu tigara si-mi zicea ca nu am voie.
eu m-am lasat de ceva timp(aproape 2 ani cred) si iti zic sigur ca dupa 3 luni nu o sa mai simti nevoia sa fumezi..pana iese nicotina din organism de tot...si pana scapi de reflexul de a tine tigara in mana.
stiu ca e greu, dar spre exemplu, acum vreo 2 saptamani am iesit in oras cu fetele(noi avem seara de fete)...si eram intr-un bar...si 2 dintre ele fumeaza...si vroiam sa ma prostesc si eu si ii zic uneia "da-mi si mie o tigara te rog"....s-a uitat la mine si a zis "ceeeeeeeee?????????"...eh...mi-am luat o tigara, am aprins-o, am tras 3-4 fumuri si m-a luat cu ameteala.....ce rau mi-a fost dupa 10 minute nici nu vreau sa-ti zic.....si dup-aia radeau ed mine..."na, daca vrei sa te prostesti...si ai mai si stricat o tigara degeaba", pentru ca logic ca am stins-o imediat.
asa ca eu una, nu m-as mai apuca de fumat
Sus In jos
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 1:55 pm

Bravo Andreea ! Asta inseamna sa te lasi de fumat ! Sa nu mai poti fuma ...Deci tu n-ai ajuns la stadiul asta,Irina ! Andreea are dreptate,cand elimini toata nicotina din organism,nu mai poti fuma,nu poti trage nici macar un fum...Tu iti prelungesti agonia asa...Tigara este otrava curata...Stiu cum e, si eu am fumat doar la petreceri,nu mi-a fost prea greu sa ma las,dar a fost nevoie de vointa .Sotul meu fumeaza numai seara...el zice ca nu e fumator...dar dupa ce fumeaza ,miroase a horn,si e destul de ametit...!!!Oamenii sunt diferiti si alegerile lor sunt diferite. Dar DE CE ar alege ,ceva care ucide...??? intreaba
Sus In jos
irris
Safir
Safir

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:01 pm

Eu cel putin deocamdata nu am avut reactii adverse la tigarile de la petreceri...lol,oricum,eu m am simtit foarte bine si cand m am apucat,niciodata n am ametit sau nu mi a fost rau,de aceea unori rad ca sunt fumatoare innascuta! Faza i ca la ziua mea nu am fumat cand am iesit si am tras niste meciuri cu al meu sot de numa si a doua zi imi venea sa sparg tot din casa...si ca sa evit starile astea de nervi am zis ca fac compromisul asta.Cel putin deocamdata ma simt bine sa nu fumez in restul timpului...dar nu se stie niciodata!
Am o prietena care fumeaza doar in week-end si exemplul ei cumva ma motiveaza...offfff
Felicitari pentru ambitie!
Vero,nu vreau sa ma justific dar sa ti explic relatia mea cu tigarile : pentru mine ele sunt un motiv de socializare,este un punct comun si totodata o punte de conversatie pe care o creaza cu un necunoscut.Pentru mine fumatul inseamna pauza,relaxare si distractie,pentru ca eu fumez de multi ani,de cand am inceput sa ies in oras cu prietenii.Stiu ca sunt daunatoare si ma simt mult mai bine fizic de cand nu mai fumez si incerc sa mi pastrez vie in minte motivatia care m a facut sa ma las.Oricum eu nu ma vad fumatoare pana la o varsta inaintata,asa ca ar tb sa se intample o data si o data!
Sus In jos
innana
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:02 pm

Vero ti-am dat PM...ai primit?
Sus In jos
teea
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:06 pm

Eh Veronica, buna intrebare....dar lucrurile sunt un pic altfel...
de exemplu la mine lucrurile au stat cam asa....pe la 17 ani colegii si colegele de liceu fumau in pauze....pot sa zic ca am cochetat si eu un pic cu fumat la vremea aia(dar fumam probabil o tigara la saptamana, de "impresie" mai mult)...pe la 18 ani cand am intrat la facultate m-am apucat de fumat...cumva tot din cauza "anturajului...
eh, un copil de 17 ani nu prea stie ce implica a se apuca de fumat(o face de dragul anturajului...) si cu atat mai putin nu are de unde sa stie ce implica lasatul fumatului.
pe la 19 ani in anul 2 de facultate m-am angajat...eram destul de "tracasata" si din cauza scolii si din cauza jobului asa ca am inceput sa fumez din ce in ce mai mult...ajunsesem de la 2 tigari pe zi cat fumam in primul an de facultate la un pachet si ceva pe zi.
mama imi tot spunea sa ma las, acum cat n-am fumat prea mult(ea s-a lasat de fumat la 48 de ani supa ce fumase 25 de ani si i-a fost cumplit de greu)-asta pentru ca eu am avut mereu o relatie "pe fata" cu mama si nu m-am ferit sa-i ascund anumiet lucruri...deci ea stia ca fumez.
eu nu si nu ca nu pot fara tigari...ei bine...acum aproape 2 ani s-a dovedit ca pot si fara tigari.si ca imi e chiar mult mai bine.
problema la mine a fost mai mult de cauza medicala(eu am probleme cu inima din nastere) si acum 2 ani aveam o perioada foarte stresanta...cu munca..drept urmare fumam din ce in ce mai mult...si ma trezeam noaptea pentru ca nmu puteam sa respur.
sotul meu(pe atunci prietenul meu) s-a speriat in cateva nopti, a vrut sa cheme salvarea si m-a facut sa-i promit ca ma duc la doctor.
si m-am dus....si dupa ce am iesit pe usa cabinetului am scos pachetul de tigari din geanta si l-am aruncat impreuna cu bricheta in primul cos de gunoi.
m-am dus acasa si mi-am spus de o mie de ori ca pot si ca trebuie sa ma las de fumat.
Sus In jos
irris
Safir
Safir

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:14 pm

Si acum esti bine?
Sus In jos
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:15 pm

Da Andreea ,ai avut o motivatie foarte puternica,asta te-a intarit ...!Ma bucur pentru tine .

pupatura
Sus In jos
teea
Peridot
Peridot

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 04, 2009 2:16 pm

da, multumesc.
acum sunt mult mai bine.
Sus In jos
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Mier Dec 16, 2009 10:10 am

10 trucuri pentru silueta de Craciun

Sa incerci sa slabesti in perioada sarbatorilor este aproape imposibil, dar sa iti mentii greutatea nu trebuie sa fie la fel de complicat. Si chiar fara sa renunti la produsele traditionale de Craciun. Secretul consta in moderatie si echilibru.

Dr. Luigi Gratton, Vice President Medical Affairs & Nutrition Education in cadrul Herbalife Ltd.
si membru in „Programul de analiza a obezitatii ca factor de risc” derulat de Centrul pentru Nutritie Umana din cadrul Universitatii din Los Angeles (UCLA), prezinta 10 trucuri pentru a ne mentine silueta in perioada sarbatorilor de iarna.

1. Miscare contra extra calorii. 30 de minute de miscare in fiecare zi pot face minuni. Pe langa arderea extra-caloriilor, sportul contribuie la eliberarea de stres si tensiune, astfel ca vor fi mai putine sanse sa te refugiezi in mancare pentru a scapa de stresul sarbatorilor.

2. H2O, H2O, H2O. Putina apa poate avea efecte pe termen lung. Cateva inghitituri de apa la intervale scurte iti mentine organismul hidratat tot timpul. Apa actioneaza ca un absorbant si lubrifiant, ajuta la transportul nutrientilor si elimina deseurile si are un rol important in reglarea temperaturii organismului. Mai mult, apa nu contine nici grasimi, nici calorii, nici colesterol.

3. Fii pretentioasa. Nu irosi calorii pretioase pe biscuiti si chipsuri. Alege doar acele alimente care iti plac foarte mult sau pe care le asociezi cu aceasta perioada a anului.

4. Abundenta in arome. Varietatea poate da culoare vietii, dar poate fi totodata si cheia in problema mancarii in exces. Amesteca din abundenta arome asemanatoare. Spre exemplu, consuma la o masa numai alimente sarate (sau cu multa carne). Te vei satura repede de acelasi gust, astfel incat te vei simti satul dupa mai putine calorii decat in mod obisnuit.

5. Portii reduse. Incearca sa folosesti cele mai mici farfurii, avand in vedere ca exista tendinta de a goli toata farfuria, indiferent de dimensiune. Incepe masa cu legumele, lasand mai putin loc pentru alimentele bogate in calorii, precum produsele din carne, branzeturile sau dulciurile. In ziua petrecerii, mananca putin si redus in calorii pentru a te desfata mai tarziu, dar ai grija sa nu te infometezi si apoi sa faci excese seara, la petrecere.

6. Nu sta prea mult timp langa masa. Daca nu pui de la inceput ceea ce iti place pe farfurie, nu stii cat mananci cu adevarat. Cel mai rau lucru pe care il poti face este sa te invarti in jurul mesei si sa incerci alte alimente la fiecare cateva minute. Nu vei mai sti daca te-ai saturat si cand sa te opresti.

7. Bauturi diluate. Alcoolul este de doua ori pacatos in perioada sarbatorilor. Pe de o parte tinde sa slabeasca rezistenta organismului mai ales in fata tentatiilor alimentare, iar pe de alta parte contribuie si la cresterea nivelului de calorii. Incearca sa strecori cate un pahar de apa intre cocktailuri.

8. „Am platit, deci nu las nimic”. Nu te gandi ca trebuie neaparat sa termini tot din farfurie, doar pentru ca ai platit pentru mancarea respectiva. Intreaba mai bine daca nu poti lua la pachet ceea ce ramane. Uneori portiile de la restaurant pot fi de doua sau chiar trei ori mai mari decat ai cu adevarat nevoie. De asemenea, poti inlocui friptura cu garnitura cu o portie dubla de legume, spre exemplu. Dar nu uita sa te opresti din mancat la primul semn de saturatie.

9. Pastreaza-ti calmul. Pe cat este de frumoasa si de asteptata, perioada sarbatorilor poate fi si destul de stresanta. Incearca sa nu exagerezi in privinta viselor si asteptarilor pentru aceasta perioada. Organizeaza-ti foarte bine timpul si fa o lista de prioritati a activitatilor importante. Fii realista cu privire la ce poti si ce nu poti face. Si nu uita sa iti pastrezi putin timp si pentru activitati care te relaxeaza.

10. Stai la distanta, nu te strecura printre. Daca mananci trei portii de piure de cartofi si o jumatate de placinta, poate nu e totul pierdut. Decat sa stergi totul din farfurie, mai bine invata din propriile greseli. Data viitoare, incearca mai intai o salata, incepe o conversatie, si stai cat mai departe de zona periculoasa. Iar data viitoare incepe chiar azi.

Sursa www.superbe.ro
Sus In jos
irris
Safir
Safir

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Mier Dec 16, 2009 10:33 am

Multumim pentru sfaturi!Sunt foarte adevarate...daca am putea sa le si respectam ar fi minunat!
Sus In jos
coraly
Perluta mica
Perluta mica

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Cornelia

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Vin Dec 18, 2009 5:35 pm

multumim pentru sfaturi sunt bunedaca le-am si urma...vorbesti asa frumos... florimari
Sus In jos
http://lefanymagazin.shopmania.biz
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Sam Dec 19, 2009 10:55 pm

Aici puteti vedea continutul de calorii,proteine ,carbohidrati si grasimi la 100 g de orice produs va intereseaza....

http://www.amslabit.ro/alimente/cautare?cauta_aliment
Sus In jos
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Joi Ian 07, 2010 3:52 pm

Inca un motiv in plus pentru a slabi si a te lasa de fumat...

Gripa noua afecteaza mai ales persoanele cu sistemul imunitar slabit. Este vorba, in principal, despre copii si despre persoanele in vårsta. Numai ca, in cazul unei tulpini atåt de puternice ca H1N1, trebuie sa includem noi categorii de populatie printre cei pe care gripa ii poate afecta grav: fumatorii si obezii. Adica mai mult de 30 la suta din populatia Romåniei, numai in cazul fumatorilor.

Fumatul si obezitatea sunt doi factori principali care pot agrava un caz de gripa A. O mare parte dintre cei infectati pana acum cu virusul H1N1 fumeaza sau sufera de obezitate. Un studiu efectuat arata ca 40 la suta dintre infectatii internati in spitalele spaniole fumeaza, iar peste 25 la suta dintre acestia sunt obezi. Astmul, alte patologii respiratorii si sarcina sunt alti factori de risc ce pot facilita sau agrava infectarea cu H1N1.

Un bun remediu impotriva obezitatii ,dar si a virusului gripei porcine este ceaiul verde.

Principala componenta din ceaiul verde impiedica actiunea a trei tipuri de virus gripal, intre care si virusul A/H1N1, afirma un grup de cercetatori de la Universitatea Shizuoka din Japonia.

Virusii gripali sufera usor mutatii, raspandindu-se in fiecare an in intreaga lume. Oamenii de stiinta niponi considera ca ceaiul verde ajuta la combaterea infectiilor sezoniere obisnuite, precum si a noilor forme de gripa.

Catechinul, principalul polifenol din ceaiul verde, joaca un rol important in prevenirea infectiilor gripale. Printre alte tipuri de polifenoli, catechinul EGCG are cea mai puternica actiune antivirala. Indiferent de subtipurile virale, EGCG si-a dovedit proprietatile de protectie si impotriva noului tip de virus A/H1N1, sustin oamenii de stiinta japonezi.

Cercetatorii de la Universitatea Shizuoka au realizat un experiment in cadrul caruia au amestecat trei tipuri de virusuri gripali, inclusiv A/H1N1 cu Galat Epigallocatechin extras din ceaiul verde. Amestecul a fost introdus intr-o cultura de celule in scopul infestarii acesteia.

Apoi, savantii au numarat celulele infectate. S-a dovedit ca si in concentratii scazute, EGCG impiedica actiunea gripei asupra celulelor. Ba chiar intr-un grad mai inalt decat amantadina, destinata intre altele si pentru profilaxia si tratatea starilor gripale.

Medicii japonezi sustin ca atat in forma pura, cat si sub forma de extract medical, bautura traditionala orientala poate fi remediul cel mai bun impotriva gripei porcine. In topul celor mai folositoare produse pentru om, realizat recent de revista americana Forbes, ceaiul verde se situeaza pe locul 11, inaintea cepei si usturoiului.

Sursa http://www.news20.ro/
Sus In jos
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Ian 10, 2010 1:12 pm

Ieri am participat la un seminar ,la Sala Palatului,sustinut de unul dintre medicii renumiti ai Europei ,in probleme de nutritie.A fost foarte interesant.Fiecare dintre noi ,a avut si invitati,alaturi de mine a fost o doamna din Bucuresti,care a vent impreuna cu sotul.Invitatia am facut-o pe un forum,nu ne cunosteam,iar intalnirea a fost emotionanta....
Acest medic Jean de la Tullaye a vorbit pentru aprox 3000 de oameni despre cum se pot hrani sanatos,fara a se ingrasa excesiv,sau cum pot indrepta lucrurile daca sunt grasi,sau slabi...Mesajul lui a fost foarte bine primit,s-a lansat si un nou produs care substituie pur si simplu o masa plina de nutrienti necesari bunei functionari a organismului, si cu foarte putine calorii...
Am sa pun pe blogul meu mai multe comentarii si poze de la aceasta interesanta intalnire...

Cu siguranta de astazi multi dintre participanti isi vor schimba alimentatia si stilul de viata...
dragoste
Sus In jos
mihaellas
Moderator
Moderator

Steagul tarii :

Personal
Numele tau real Numele tau real: Mihaela

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Ian 10, 2010 7:01 pm

foarte interesant! mi-ar placea sa particip la astfel de seminare!

Din regulamentul scurt al mesajelor:
- Incercati sa aveti pareri constructive si obiective, astfel fiecare invata din asta...
- Replicile fara baza constructiva vor fi sterse
- Evitati posturile duble
Sus In jos
http://atecoloratesicrosetate.blogspot.ro/
mirve
Rubin
Rubin

Steagul tarii :

Personal

MesajSubiect: Re: retete de slabit   Dum Ian 10, 2010 8:18 pm

Mihaela,la viitorul eveniment de asemenea anvergura ,la care pot avea acces si invitati n-am sa te uit.Numai ca nu stiu cat de curand va mai fi asa ceva. In schimb ,noi putem invita pe oricine doreste sa participe la evenimentele organizate pe plan local,si care se numesc "Ziua Clientului",unde se vizioneaza filmulete pe teme de nutritie,se fac degustari de produse,se face si o tombola.Este o atmosfera placuta si aproape toti participantii au cate ceva de invatat..
dragoste
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: retete de slabit   

Sus In jos

retete de slabit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum creativ, hobby :: Informari, cunostinte, prietenii :: Clubul Beatricedesign. La o cafeloanta cu voi. :: De-ale bucatariei-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog
©2009 Forum creativ